Eskitme mobilyaların biraz daha modernize hale getirilip, biraz çiçek, biraz çizgiler ama genel hatlarıyla pastel renklerin kullanıldığı ev dekorasyonu türüne counrty tarzı denir.

Eskitme mobilyaların biraz daha modernize hale getirilip, biraz çiçek, biraz çizgiler ama genel hatlarıyla pastel renklerin kullanıldığı ev dekorasyonu türüne counrty tarzı denir. Bu dekorasyon türünde köy evi ya da kır evi diyebileceğimiz yöresel çizgilerin esintisini bulmak mümkün.

Counrty tarzı dekorasyon için Fransız ve İngiliz usulü bir stil örneğidir diyebiliriz. Çünkü tıpkı bu dekorasyon türlerinde olduğu gibi counrty tarzda da ahşap ve döşemelik kumaşlar tercih edilmiştir.

Evlerde kullanılan son derece başarılı ve güzel dekorasyon çeşitlerinden bir tanesi de country tarzıdır.  Bu tarz son yıllarda sıradanlıktan sıkılmış kişilerin sıkça kullandığı bir tarz olmuştur. Country tarzı doğanın mükemmelliğini son derece modern ve şık bir şekilde evlere taşımaktadır.

Country tarzı, evlere doğanın huzurunu getirmektedir. Genelde bu tarzda pastoral renkler kullanılmaktadır. Kareler, çiçek desenleri bulunan mobilyalar hep açık ve pastel renktedir. Özellikle son yıllarda bu tarzın kullanılması çok ama çok yaygınlaşmıştır. Ağaç dallarının ve ağaç motiflerinin çok fazla kullanıldığı bu dekorasyon örneğinde çiçekler ve örtüler de ön plana çıkmaktadır.

Biraz retro biraz çiftlik evi esintileri barındıran country tarzı, kendinizi eski Amerikan filmlerinin ortasında hissetmenize neden olabilir. Kareler, çiçekler ve pastoral renklerden oluşan bu dekorasyon tarzı, doğanın mükemmelliğini yansıtmaktadır. Modernize edilmiş haliyle tam bir aile evi görünümüne sahip olan tarzdır. Nostaljik havasıyla da kendinize samimi bir yaşam alanı dekore edebilirsiniz.

Küçük bir kır veya çiftlik evi hayaliniz varsa bunun için emekli olup bir kasabaya taşınmanıza gerek yok. Evinize country bir dekorasyon uygulayarak hayalinizi yaşayabilirsiniz. Doğal ve sade görünümlü iç mekan düzenlemeleri ile huzur duygusunu zirvelerde yaşayabilirsiniz. Pastoral renklerin verdiği dinginlik ile doğru ağaçların kullanılması ile kendinizi doğa ile bir bütün olarak hissedebilirsiniz.

Meşe, kayın, ceviz, kestane gibi açık ve orta renkli ahşapların hakim olduğu bu tarz dekorasyonlarda, floral desenli mobilya döşemeleri kullanılır. Kırsal hayat, doğaya ve nostaljiye özlem temalarını barındıran bu tarzda, eskitme mobilyalar kullanabilirsiniz. Bol bol ahşap, çiçek ve doğa bileşenleri kullanabilirsiniz. Canlı renkler yerine daha yumuşak tonları harmanlayarak doğayı evinize taşırsınız. İlkbaharın romantik havasının pencereden evinize dolduğunu hissedeceğiniz bir ortam yaratırsınız.

Şehir hayatının yorucu havasından kaçarak evinizde huzuru bulacağınız country tarzı, minimal yaşamın aksine heybetli bir ortama sahiptir. Ekose desenler, çiçekli kumaşlar ve biraz daha büyük mobilyalar kullanılır. Toprak tonlarını, uçuk mavi, toz pembe ve açık turuncularla karıştırabilirsiniz. Aksesuarlarda ise tüyler, taş parçaları ve ahşap öğelere yer verilir. Bu şekilde doğayı evinize taşımış olursunuz.

Blog'u Arkadaşlarınla Paylaş: